Restaurace

Restaurace Pivovar Prachatice poprvé narazila pípy v srpnu 2015. Tedy skoro přesně po 65 letech, kdy po znárodnění zanikl prachatický měšťanský pivovar.

O restauraci

Koncept restaurace vychází z pocitu majitelů o co nejjednodušší interiér bez rušivých vylepšení, tak aby si mohl zákazník plně vychutnat tradiční českou kuchyni, která je zde nabízena po boku „doma“ vařených piv. Jídelní lístek je tvořen dle dostupnosti a sezónnosti surovin… Nečekejte obsáhlé menu, očekávejte kvalitu a poctivé porce.

Snaha o pocit rodinné atmosféry a dobré pohody pro všechny zákazníky je prioritou této restaurace, stejně jako školený personál.
Přístup se odráží i v mottu celého pivovaru „předčíme vaše očekávání“

Všechny vnitřní prostory jsou striktně nekuřácké, domácí mazlíčci stejně jako děti jsou vítáni.

Jídlo

Restauraci Pivovar Prachatice šéfuje Karel Frank. Karel Frank vaří už 17 let a nejvíce ho baví neotřelá klasika, vymýšlení jídel a experimentování. Podílel se na chodu kuchyně na Staré myslivně na Konopišti, kde mimo jiné připravoval také Expo 2015. Pivovar Prachatice bere jako svou největší výzvu a snaží se zde prezentovat vše, co se během své zajímavé kariéry naučil.

Veškerá jídla jsou připravována denně z čerstvých surovin od lokálních dodavatelů. Restaurace si peče vlastní pečivo zadělávané místním pivem. Na jídelním lístku najdete domácí paštiky, utopence ze Sepekova, uzeniny z Nihošovic, pstruhy z Chluman. Nápojový lístek zase kromě piva nabízí k ochutnání kompletní sortiment destilátů z blatenské zámecké palírny Hildprandt, lhenické mošty, drahonickou limonádu nebo jihočeskou kávu Nebesky.

Interiér/ Exteriér

Po vstupu do restaurace se ocitnete u výčepu, kde se ve starém domě před rekonstrukcí nacházel průjezd. Tato místnost nabízí 10 míst k sezení a 15 míst ke stání. Přímo za výčepem s pěti pípami lze přes prosklenou stěnu vidět technologickou část pivovaru.

Hlavní část restaurace, tzv. sál, má 40 míst k sezení. Místnost je vhodná i pro pořádání akcí pro uzavřené společnosti. Promítají se zde pro potěšení hostů např. významné sportovní události.

V příznivém počasí lze posedět na zahrádce, která se nachází ve dvoře a ve které se pohodlně usadí 30 lidí. Ze zahrádky lze projít na Velké náměstí.

Původní dům v Horní ulici č. 174 patřil krejčímu Fensterovi, který byl odsunut po 2. světové válce a jehož dílnu současní majitelé objevili při rekonstrukci objektu. Z původního interiéru se zachoval například strop nebo dřevěná podlaha.