Naše pivo

V našem pivovaru vaříme piva plzeňského typu i piva různých světových stylů. Ty jsou určeny historickými podmínkami. To jest použitím surovin (chmelů, sladů, vody a dalších) a typu kvašení (spodní, svrchní - kdy kvašení a následné zrání piva se rozlišuje odlišnými teplotami). Při výrobě klademe velký důraz na hořkost, která je typickým znakem piv z Prachatického pivovaru.

11% světlý ležák

SVĚTLÝ LEŽÁK 11% je dekokčně vařená, nefi ltrovaná a nepasterizovaná. Typickými rysy jsou zlatavá barva, plnost, krémová pěna a silná hořkost, kterou jí dodává trojí chmelení pouze českými chmely.

Pro výrobu byl použit plzeňský humnový slad a také slad mnichovský.

Extrakt v původní mladině: 11,5%
Obsah alkoholu: 4,4 %

12% světlý ležák

SVĚTLÝ LEŽÁK 12% je dekokčně vařená, nefi ltrovaná a nepasterizovaná. Hlavní předností je hořkost, silná chmelová chuť na konci a plný sladový základ. Naše dvanáctka je třikrát chmelená a to pouze českými chmely

Extrakt v původní mladině: 12,4%
Obsah alkoholu: 4,7 %

13% IPA světlá

Jarní IPU pro Vás uvařil sládek Lukáš Kačer ve spolupráci s naším stálým sládkem Adamem Pilouškem. Pivo má světlou barvu je uvařeno ze sladů Pale Ale a Karapils a 2 druhů amerických a 1 druhu australského chmele.

Australský chmel byl použit, tak aby vyzdvihl vůně granátového jablka a broskve. Pivo je suché s vyšší hořkostí, která dlouho doznívá. Ideální pivo pro první jarní posezení na čerstvém vzduchu.

Obsah alkoholu: 5,5 %

13% Bradáček

BRADÁČEK 13% je polotmavý ležák a má tmavě hnědou, chvílemi zlatavou barvu s jemně nahnědlou nadýchanou pěnou.

Po přivonění je cítit intenzivní aroma Žateckého červeňáku a slabá vůně karamelizovaného sladu, který se v chuti jemně prolíná se silnou hořkostí druhého chmelu. Třikrát chmelené, nefi ltrované, nepasterizované.

Extrakt v původní mladině: 13,7%
Obsah alkoholu: 4,9 %

14,3% English Red Ale

ENGLISH RED ALE 14,3% je svrchně kvašený polotmavý speciál anglického typu vařený jednoteplotní infuzí. Pivo není fi ltrováno ani pasterizováno.

K výrobě byl použit tradiční slad Pale Ale a slady barvicí. Má jemnou postupně doznívající hořkost, kterou mu dodává anglický chmel East Kent Golding. Pivo bylo 4x chmeleno. Ideální pro ozvláštnění prvních teplých večerů. Pivo čepujeme tradičním anglickým způsobem v Čechách posměšně nazývaným “na čochtana”.

Extrakt v původní mladině: 14,3%
Obsah alkoholu: 5,8 %